x
Zlatá edice

Na paměť první republiky

Dukáty první republiky

Kronika první republiky

Sada
Sada čtyř dukátových medailí
Zlatá číslovaná edice knihy
Luxusní balení kompletu
Certifikát pravosti
 
Cena celkem 250 000
Vyprodáno
Díl první - Rok 1918
CO JE KRONIKA PRVNÍ REPUBLIKY

Sada dukátových medailí doprovázená jedinečnou knihou

Komplet dukátových medailí špičkových českých medailérů je nejen neopakovatelnou sběratelskou příležitostí, ale také velmi důstojnou poctou slavné době formování moderního Československého státu.

CO OBSAHUJE KNIHA A DUKÁTOVÉ MEDAILE

Zlatá edice roku 1918

Jednadvacet dílů

Sté výročí vzniku první Československé republiky, které jsme oslavili 28. října roku 2018, nás inspirovalo k vydání cyklu jednadvaceti knih a jednadvaceti sad pamětních medailí pod názvem Kronika první republiky. Kronika vychází postupně, každý rok jeden díl. Pravidelně v ročním cyklu pojednává o jednotlivých letech, které formovaly Československo v období vymezeném letopočty 1918–1938. Zatím vyšly Kroniky první republiky věnované roku 1918 (vydána 2018), roku 1919 (vydána 2019), roku 1920 (vydána 2020), roku 1921 (vydáno 2021) a roku 1922 .

Kronika první republiky - sada

Kniha

Kniha je dílem renomovaných autorů JUDr. Pavla Kosatíka a JUDr. Jaroslava Moravce, Ph.D. První jmenovaný je v současnosti velmi vytěžovaným autorem zabývajícím se především novodobou historií. Pro jeho způsob psaní je charakteristické hledání příběhu za životopisnými daty, rozhodnutími a činy. Z jeho pera vzešla část Kroniky první republiky popisující historické události jednotlivých let.

Jaroslav Moravec se již od studií zabývá měnovými systémy na našem území. V této oblasti platí za špičkového odborníka, absolvoval semináře pořádané velkými zahraničními institucemi bdícími nad světovými měnovými systémy, je také zástupcem v pracovních skupinách expertů zabývajících se emisí platidel a jejich ochranou proti padělání. Od roku 1989 přednesl více než 200 přednášek a v odborné literatuře publikoval na 250 článků. Jaroslav Moravec připravil druhou část Kroniky, která popisuje historii peněžnictví a jeho vývoj v jednotlivých letech.

Dukátové medaile

Pro realizaci čtveřice dukátových medailí jsme vybrali špičkové české medailéry.

Dukát s portrétem T. G. Masaryka je realizací nevydaného sádrového modelu ak. soch. Jiřího Harcuby. Dnes již bohužel zesnulý autor patřil mezi ikony české medailérské školy. Dílo mohlo spatřit světlo světa díky laskavosti paní Zdeny Harcubové a České národní banky, v jejímž archivu jsou sádrové modely uloženy. Úpravy sádrových modelů pro účely výroby se chopili ak. mal. Vladimír Pavlica (averzní strana) a velký přítel Jiřího Harcuby ak. soch. Jiří Dostál (reverzní strana).

Dvoudukát je realizací portrétu Edvarda Beneše od ak. soch. Vladimíra Oppla. Pětidukát se slovanským motivem z nátisku poukázky Zemské banky království Českého podle kresby Alfonse Muchy mistrně zpracoval ak. soch. Zbyněk Fojtů. Desetidukát je konečně dílem ak. mal. Vladimíra Pavlici a je věnován samotnému založení Československa a jeho zakladatelům T. G. Masarykovi, Edvardu Benešovi a M. R. Štefánikovi.












Vyprodáno
chcete se zeptat?
odběr newsletteru