x
Na paměť českých králů a královen

Karel I.

Zlatý dvoudukát
Limitovaná emise pouze110Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 6,98 g
Průměr: 25 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 19 900
Koupit
Karel I.
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na dukátových medailích celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Dukátové medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Karel I.

Averz : Pro kresbu Karla I. jsem vybral portrét v uniformě, která pro něj byla typická v období, kdy se stal českým králem. Byl jedním z mála panovníků, který se osobně zúčastnil bojů světové války, poznal její krutost, proto se po nástupu na trůn snažil válku ukončit, bohužel neúspěšně. Snažil jsem se zachytit inteligentní výraz, ze kterého vyzařuje lidskost.

Reverz : U pětidukátu a desetidukátu jsem vybral zámek ve staré Boleslavi, ke kterému měl císař osobní vztah, proto jej koupil do svého vlastnictví. Zámek s dominantní věží je znázorněn z pohledu od řeky. Díky tomu vynikne jeho určitá monumentálnost. Kompozice je doplněna o jeho císařský znak - K.

Inspirací pro motiv dukátu a dvoudukátu mi byla mince s nominálem 20 korun, na které je habsburská dvouhlavá orlice. Na okraji mince je „perlovec” - typické ohraničení mincí té doby. Tento dekorativní prvek byl převzat od středověkých mincí.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru