x
Na paměť českých králů a královen

Leopold I.

Zlatý dvoudukát
Limitovaná emise pouze110Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 6,98 g
Průměr: 25 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 19 900
Koupit
Leopold I.
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na dukátových medailích celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Dukátové medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Leopold I.

Averz : U portrétu jsem vycházel z dobových maleb, na všech je král zachycen s bohatou parukou, knírem a především s předkusem dolní čelisti, ten byl pro některé panovníky habsburského rodu typický. V grafických návrzích jsem udělal dvě kresby, první byla s celou hlavou, na druhé byl portrét větší, s důrazem na obličejovou část. Nakonec se pro realizaci vybrala první varianta, aby se navázalo na již realizované portréty Habsburků, kde byli panovníci vymodelování s celou hlavou.

Reverz : Pro reverz dukátu a dvoudukátu jsem zvolil krejcar Leopolda I., který se razil v Kutné Hoře. Na minci je dvouhlavá rakouská orlice a na čestném místě uprostřed znak českého království – lev, pod orlicí se nachází mincovní značka mincovny v Kutné Hoře. Za Leopolda bylo vydáváno do oběhu mnoho mincí, vybral jsem jako nejvhodnější jeden krejcar ražený v českém království. Na dukátu je opět letopočet 1620 a 2020.

Pro pětidukát a desetidukát jsem vybral Leopoldovu bránu na Vyšehradě, která je postavena v raném barokním slohu. Reliéf brány je doplněn lineárním plánem části pevnosti a letopočty 1620 (rok narození) a 2020.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru