x
Na paměť českých králů a královen

Leopold II.

Stříbrná medaile
odražek pětidukátu info
Limitovaná emise pouze50Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Ag 999 / 1000
Hmotnost: 12,00 g
Průměr: 34 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 2 200
Koupit
Leopold II.
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na stříbrných medailích (autentických odražcích dukátových medailí) celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Stříbrné medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Leopold II.

Averz : Při výběru podkladů pro portrét Leopolda II. jsem vycházel z dobových vyobrazení habsburského panovníka. Krále jsem vymodeloval s typickou parukou, která se nosila na konci 18. století. Pro Leopolda je charakteristická podlouhlá tvář a výrazné velké oči.

Reverz : Pro reverz dukátu a dvoudukátu jsem hledal motiv historické mince, ovšem jelikož Leopold vládl pouze krátkou dobu, byly možnosti značně omezené. Nakonec jsem zvolil stranu minci s dvouhlavým císařským orlem a textem.

Reverz pětidukátu a desetidukátu zdobí nedostavěná katedrála sv. Víta - místo korunovace a svatováclavská koruna. Kompozici jsem doplnil balónem Jeana-Pierra Blancharda, protože tento nový technický vynález vzlétl právě při příležitosti korunovace Leopolda II.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru