x
Na paměť českých králů a královen

Matyáš II. Habsburský

Stříbrná medaile
odražek dvoudukátu info
Limitovaná emise pouze50Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Ag 999 / 1000
Hmotnost: 5,00 g
Průměr: 25 mm
Číslování: ano, v ploše reverzní strany
 
Cena 1 430
Koupit
Matyáš II. Habsburský
SBĚRATELSKÁ KOLEKCE
Sbírejte s námi české krále a královny

Sběratelský cyklus Na paměť českých králů a královen je unikátním počinem Českých dukátů. Během let 2016 až 2035 vydáme na stříbrných medailích (autentických odražcích dukátových medailí) celkem čtyřicet českých králů a nejvýznamnějších královen.

Buďte u toho s námi. Vytvořte si hodnotnou sbírku mapující významnou epochu naší historie.

Stříbrné medaile vydáváme v limitovaném nákladu. Jedná se o autorský počin jednoho z nejvýznamnějších českých medailérů ak. soch. Zbyňka Fojtů. Medaile jsou číslované.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Matyáš II. Habsburský

Averz : U portrétu jsem čerpal ze dvou dobových obrazů. Vzniklo několik kresebných návrhů, na kterých jsem se snažil zachytit panovníkovu povahu. Šlo o ctižádostivého muže, který byl pro získání politické moci ochoten podniknout takřka cokoliv. Na medaili je zachycen v pozdně renesančním oděvu s krejzlem.

Reverz : U pětidukátu a desetidukátu jsem vybral impozantní stavbu z areálu Pražského hradu, tzv. Matyášovu bránu nacházející se na prvním nádvoří. Je to jediná významná památka, která se zachovala z období krátké vlády tohoto panovníka. Matyáš II. není v českých zemích vnímán pozitivně. Jedním z důvodů je také přemístění hlavního města monarchie do Vídně.

U dukátu a dvoudukátu jsem vybíral mince z období panování Matyáše II. K realizaci jsem zvolil zlatý dukát. Přišel mi nejvhodnější nejen tím, že se jedná o dukát, ale i svým motivem. Císař je na něm znázorněn ve vojenském brnění, které pro něj bylo typické.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru