x
Pamětní medaile

Milada Horáková

Zlatý dukát
Limitovaná emise pouze70Ks
Autor: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Materiál: Au 986 / 1000
Hmotnost: 3,49 g
Průměr: 9,75 mm
 
Cena 10 900
Vyprodáno

Je nám velkou ctí, že vydání medaile osobně podpořila paní Jana Kánská, dcera Milady Horákové.

Milada Horáková
NAŠE MOTIVACE
Jedinečná osobnost, jedinečný okamžik

Je to již 70 let, co komunistická mašinerie zinscenovala jeden z největších procesů a odsoudila k smrti naprosto nevinnou osobu. A to nejen osobu, ale hlavně osobnost. Nezlomnou a nezlomenou, přímou i upřímnou ženu, která od doby první republiky přes nacistické vězení až po komunistické bezprávné řádění stála vždy jasně proti zlu. Na základě zcela smyšlených obvinění v režii sovětských poradců a jejich nohsledů byla s krutostí režimu odsouzena k trestu nejvyššímu. Celá společnost až na čestné výjimky mlčela a buď ze strachu, nebo vypočítavosti trest dokonce schvalovala.

Proto ražbou zlatého dukátu Milady Horákové chceme celé současné společnosti připomenout, jak je důležité zůstat čestným a rovným člověkem, být připraven i k boji a oběti za správnou věc.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ ZBYŇKA FOJTŮ
Milada Horáková

Averz

Portrét je z období, kdy probíhal proces s Miladou Horákovou. Snažil jsem se podobu zachytit s jejím oduševnělým výrazem, klidem a vyrovnaností, který z ní vyzařoval i přes nesmírné utrpení, které prožívala. Myslím si, že u portrétu jsou nejdůležitější oči a jejich výraz, usiloval jsem se o co nejvěrnější podobu.

Reverz

Na této straně dukátu jsem jsem použil některé z vět z posledního dopisu, který napsala svým nejbližším. Všechny dopisy z posledních dnů v sobě mají nesmírnou duchovní sílu, tak jsem se snažil alespoň touto formou vzdát hold této nesmírně odvážné a čestné ženě. Jako protipól mají působit mikrofony a část řečnického soudního pultíku, je to symbol komunistické zrůdné moci.

Pokud se chcete dozvědět o Miladě Horákové a jejím životě více, podívejte se na následující články:

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA GARANTY NAŠEHO PROJEKTU
collection text img
chcete se zeptat?
odběr newsletteru