x

O nás

České dukáty – minulost pohledem současných mistrů
about 1

Společnost České dukáty od roku 2016 vydává zlaté dukátové a stříbrné medaile čerpající z odkazu a tradice československých svatováclavských dukátů z období první republiky. Ryzostí, hmotností a průměrem odpovídají svému předobrazu. Všechny medaile vydáváme ve velmi nízkých a číslovaných nákladech a razidla po ražbě celého nákladu protokolárně znehodnocujeme.

Naše sběratelské cykly mají jasnou koncepci a špičkovou uměleckou a řemeslnou kvalitu. To je také jeden z nutných předpokladů pro očekávané zhodnocení pamětních medailí v budoucnosti.

Zakladatelem firmy České dukáty je Vladimír Olmr, majitel vývojově-výrobní firmy SOPO.
about 2

Na paměť českých králů a královen

Ve sběratelské sérii Na paměť českých králů a královen postupně od roku 2016 až do roku 2035 připomínáme odkaz významných panovníků – razíme medaile dle emisního plánu v letech jejich významných výročí. Prvním panovníkem vyraženým v rámci cyklu se stal symbolicky Karel IV. při příležitosti 700 let od narození.

Mimořádné ražby

Vydáváme i mimořádné tematické ražby věnované osobnostem, které obdivujeme a kterých si vážíme – v roce 2019 jsme k výročí sametové revoluce vydali symbolických 89 ks dukátu Václava Havla, v roce 2020 dukát Milady Horákové v počtu 70 ks a v roce 2021 dukát věnovaný svaté Ludmile v nákladu 110 ks. Všechny ražby byly rychle vyprodány.

about 3
about 4

Kronika první republiky

V roce 2018 jsme k výročí sto let od založení Československé republiky začali každoročně vydávat Kroniku první republiky – unikátní komplet dukátových medailí špičkových českých medailérů a knihy renomovaných autorů – spisovatele Pavla Kosatíka a předního experta ČNB Jaroslava Moravce.

Sada čtyř pamětních medailí a knihy ve zlatém nebo stříbrném provedení, která se věnuje postupně vždy jednomu roku a tomu, co se v něm událo, je nejen neopakovatelnou sběratelskou příležitostí, ale také důstojnou poctou slavné době formování moderního Československého státu.

Kronika první republiky je projekt, který nemá v naší historii obdoby – jak zaměřením, unikátností a kvalitou, tak délkou trvání – bude trvat celých 21 let, protože takřka 21 let trvala i naše první republika.

chcete se zeptat?
odběr newsletteru
yt-ico