x
Pocta českým medailérům

Karel Engliš – sada tří medailí

Sada
Sada pamětních medailí
Limitovaná emise pouze5Ks
Autor: ak.soch. Josef Šejnost
Autor sádrových odlitků: MgA. Josef Oplištil
Průměr a hmotnost: Au 65 mm, 311 g;  Ag 100 mm, 1000 g; Cu 100 mm, 872 g
Materiál: zlato, stříbro, měď
Technika ražby: inkusní
 
Cena 990 000
Vyprodáno
Karel Engliš – sada tří medailí
POCTA ČESKÝM MEDAILÉRŮM

Společnost ČESKÉ DUKÁTY dlouhodobě ctí umění našich předních medailérů a oslovuje je s nabídkou, aby vytvořili své vysněné dílo a odprezentovali tak své nejlepší náměty a své jedinečné umění. V případě nežijících autorů se snažíme vybrat jejich nejlepší díla ve spolupráci s předními odborníky. Vzniká tak unikátní soubor pamětních medailí, který je věnován výlučně tomu nejlepšímu od těch nejlepších.

PŘEDSTAVENÍ MEDAILE
Představení medaile
Karel Engliš

Portrét ministra financí a významné osobnosti prvorepublikové ekonomiky a politiky, prof. JUDR. Karla Engliše vznikl z negativního a pozitivního modelu, který se původně nacházel v majetku rodiny a byl posléze použit jako bronzový odlitek na jeho hrobě v Hrabyni.

Renovaci tohoto modelu provedla SUPŚ v Jablonci nad Nisou spolu s Mg.A. Josefem Oplištilem v gesci ČNB v r. 2020.

Stejný medailér, Josef Oplištil vytvořil v roce 2022 na základě své předchozí práce nové sádrové modely tak, aby bylo možné vyrazit v České mincovně pamětní medaile zcela unikátní technikou inkusní ražby. Tento ojedinělý způsob je naprosto výjimečnou ukázkou umění ražby, technikou která vznikla již ve starověku. V současné době je použití inkusní ražby naprosto ojedinělé a nezvyklé, a to zejména pro náročnost výrobního procesu. Výsledný vzhled je však velmi efektní, umocňující výtvarný záměr a umění tvůrce medaile.

chcete se zeptat?
odběr newsletteru