x
Pocta českým medailérům

Oldřich Kulhánek – sada dvou medailí

Sada
Sada pamětních medailí
Limitovaná emise pouze30Ks
Autor: ak. sochař Vladimír Oppl
Materiál: stříbro, tombak
 
Cena 14 900
Vyprodáno
Oldřich Kulhánek – sada dvou medailí
POCTA ČESKÝM MEDAILÉRŮM

Společnost České dukáty se rozhodla uctít umění našich předních medailérů a oslovit je s nabídkou, aby vytvořili své vysněné dílo a odprezentovali tak své nejlepší náměty a své jedinečné umění. Autorům jsme nabídli absolutní svobodu ve výběru námětu, tak, aby bylo vše podřízeno jen jejich invenci. Vzniká tak unikátní soubor pamětních medailí, který je věnován výlučně tomu nejlepšímu od těch nejlepších.

CO INSPIROVALO AUTORA MEDAILÍ VLADIMÍRA OPPLA
Představení medaile
Oldřich Kulhánek

Autor medaile, ak. sochař Vladimír Oppl při modelaci averzní strany pamětní medaile vyšel z dlouholetého kontaktu s Oldřichem Kulhánkem a ztvárnil realistický portét tvůrce, tak jak si jej uchoval v paměti. Inspirací byly i nesčetné fotografie ze společných setkání, které měl ve svém archivu uchované.

Jedná se o portrét z vrcholného období umělcova života, kdy překypoval tvůrčím nasazením a realizoval svá nejčetnější a nejvíce ceněná díla.

Na reverzu pamětní medaile je předvedena mistrova největší láska a nejsilnější stránka jeho tvorby. A to obdiv k mytologii, dokonalé nastudování, přesné detailní provedení a naturalistické vyjádření těch nejzákladnějších lidských citů.

Motiv je citací jeho díla z roku 2000, a to Léda s labutí.

chcete se zeptat?
odběr newsletteru